استیکر چیست !
چاپ روی استیکر
استیکر چیست !

چاپ استیکر امروزه کاربردهای فراوانی در صنعت تبلیغات دارد.  استیکر نوعی بر چسب با قابلیت پذیرش چاپ بر روی آن می باشد. که از نظر ضخامت با مقیاس میکرون اندازه گیری می شود . استیکر های موجود برای چاپ را به طور عمده میتوان به دو قسمت 80 میکرون و 100 میکرون  از لحاظ ذخامت دسته بندی نمود.

شرکت های تولید کننده استیکر مخصوص چاپ از این دو وزن بیشترین تولید خود را انجام داده و نسبت به جنس مورد نظر متقاضی این میکرون ها قابل تغییر می باشند. 

چاپ بر روی استیکر و نصب بر روی شیشه در پروژه آوا جنرال واقع در بازار آهن

چاپ استیکر

استیکر های سفید در دو نوع سفید مات و استیکر سفید براق می باشد . استیکر مات قابلیت جذب رنگ بیشتر و جلوگیری از انعکاس نور را دارد ولی استیکر براق با شفافیت و رفلکتیو نور بیشتر در کنار آن از زرق و برق بیشتری برخوردار است . البته براقی و ماتی استیکر را نمیتوان در بهتر بودن آن ملاک قرار داد ولی به صورت کلی در چاپ فضای باز استفاده از استیکر سفید مات پر کاربردتر است . از استیکر های بی رنگ یا همان استیکر شیشه ای نیز در کنار این استیکر ها استفاده میشود که به آن وینیل گفته می شود ، در این نوع از استیکر های بی رنگ برای چاپ ترنسلیت استفاده می شود .

 

چاپ روی استیکر

چاپ فضای باز را برای استکر میتوان به سه دسته تقسیم کرد ، که بنا به کارایی و نوع استفاده آن ، نوع چاپ را انتخواب می نمائیم .

  1. چاپ یو وی بر روی استیکر : در این روش از جوهر های یو وی با دستگاه فلت و یا رول تو رول از آن استفاده می شود ، دستگاه یو وی با استفاده از جوهر یو وی و اشعه یو وی برای خشک کردن و تثبیت رنگ سبب می شود تا در این زمینه به ماندگار ترین رنگ در صنعت چاپ فضای باز تبدیل گردد ، در این نوع از چاپ ماندگاری رنگ بسیار بالا و تصویر شارپ به وجود آمده باعث شده تا به بهترین نوع چاپ روی استیکر تبدیل شود ، از دیگر مزایای این چاپ استفاده از چاپ موزعی با بک سفید بر روی وینیل می باشد ، البته هزینه بالای این چاپ باعث می شود تا برای کار های که مدت استفاده آن به کمتر از یک سال میرسد این چاپ پیشنهاد داده نشود زیرا ماندگاری بالای این رنگ از محاسن بزرگ این چاپ می باشد که در صورت نیاز نداشتن به آن از چاپ اکو سالونت نیز به عنوان جایگزین میتوان استفاده نمود .
  2. چاپ اکو سالونت بر روی استیکر : استیکر با داشتن کوتینگ بسیار خوب بر روی خود باعث میشود تا چاپ اکوسالونت تصویر را با زیبایی و وضوح بیشتر بر روی آن چاپ کند ، دستگاه اکو سالونت با عرض 220 سانتی متر و طول 50 متری بزرگترین تصویر ها را نیز د کنار هم با بهتین کیفیت و کمترین خطا قرار داده که با دیدن کیفیت چاپ و هزینه مناسب آن مطمئنا از کاربران این نوع چاپ خواهید بود ، این دستگاه با بهره گیریر از هد اپسون کیفیت چاپی در حد پرینتر های جوهر افشان را به شما تقدیم خواهد نمود
  3. چاپ با دستگاه بنر بر روی استیکر : دستگاه بنر که متداول ترین دستگاه چاپ فضای باز می باشد در عرض 5 متر  و با استفاده از هد کونیکا ( جدیدترین تکنولوژی هد 1024 کونیکا ) کیفیت عالی و ماندگاری مناسب و نازلترین قیمت چاپ را در اختیار شما قرار خواهد داد . در این روش از چاپ میتوان سرعت بالا و قیمت مناسب را از مزایای آن نام برد . استفاده از این روش برای شرکت ها و برندها بسیار مناسب میباشد .