چاپ سنگ
چاپ سنگ
مهر ۱۵, ۱۳۹۷
pelax

پلکسی

انواع پلکسی و چاپ پلکسی

بنا به ضرورت و اهمیت چاپ پلکسی و سوالات کاربران محترم که در مطلب چاپ پلکسی 1 بوجود آمده بود در این مطلب قصد داریم تا اطلاعات بیشتری در مورد چاپ روی پلکسی را در اختیارتان قرار دهیم .

پلکسی و انواع چاپ پلکسی : پلکسی نوعی پلاستیک غنی شده است که بسیار مقاوم تر از طلق و شفافیت بالاتری دراد . انواع پلکسی را میتوان در دسته بندی های مختلف قرار داد ولی ما اکنون تنها در مورد پلکسی های صحبت خواهیم کرد که قابلیت چاپ بر روی آنها وجود دارد ( البته بیشتر پلکسی ها این قابلیت را دارا هستند ) و در دسترس میباشد .پلکسی های خارجی عموما در ابعاد 120 سانتیمتر در 180 سانتیمتر هستند که در برند های مختلف چینی و تایوانی در بازار تهران میتوان یافت .

البته پلکسی های ایرانی نیز در این میان هستند هر چند با کیفیت پایین تر ولی مناسبتر از لحاظ قیمت . پلکسی ها را در طیف رنگی بسیار می توان معرفی کرد که ما به دو مورد رنگی و بی رنگ اشاره مختصر نموده و چاپ روی آن را توضیح خواهیم داد

پلکسی

pelax

در تصویر فوق چاپ بر روی پلکسی سفید ( شیری ) می باشد:

که در چاپ یو وی دیگر نیاز به استفاده از چند رنگ پلکسی در یک تابلو نمی باشد و با ارزانتر شدن و تنوع رنگ به راحتی تصویر دلخواه را روی آن چاپ و با ماندگاری بالای این رنگ نگرانی های تغییر رنگ آن را نیز نخواهید داشت .

پلکسی

چاپ بک لیت

پلکسی شیشه ای یا همان پلکسی بی رنگ که در آن از چاپ پوششی سفید استفاده مینمائیم

تا پس چاپ عکس با پوشش رنگ سفید یو وی پشت آن که موجب می شود تصویر در پشت پلکسی دیده شود . در این روش تصاویر به صورت یک پوستر قاب شده به نظر آمده و دسترسی به رنگ غیر ممکن می باشد . یکی از  کاربرد های این نوع چاپ را میتوان در تصاویر آسمان مجازی و سقف کاذب نام برد .

چاپ یو وی

چاپ پلکسی

تصاویر فوق در استند های آرایشی یکی از فروشگاه ها استفاده شده که با بهره گیری از نور در پشت آن تصویری بسیار زنده و شارپ را به نمایش گذاشته است .

یکی دیگر از موارد استفاده پلکسی شیشه ای با چاپ پشت آن را میتوان به درجه های استفاده شده در دستگاه های صنعتی و ریموت ها و حتی کیلومتر شمار خودرو نیز نام برد ، به طور کل در این مورد هیچ محدودیت در صنف نمیباشد و اکثر صنایع از این نوع چاپ استفاده می نمایند .

چاپ پلکسی

چاپ پلکسی بامبو – گلفروشی

در دستگاه های فلت بد شما میتوانید بعد از برش لیزر و انتخواب شکل آن سپس طرح را چاپ نمائید . به نحوی که شما برای اجرای یک طرح با ریزه کاری های فراوان ابتدا برش لیزر خود را انجام داده سپس بر روی میز کار چاپ قرار داده و چاپ را بر روی آن انجام نمائید البته در این روش صرفه جویی بسیار زیادی در هزینه پلکس می باشد .

پلکسی

pelax

چاپ موضیعی بر روی پلکسی شیشه ای .

با دقت در این طرح شما میبینید که به صورت موضعی از رنگ سفید در پشت زمینه این طرح استفاده شده است ، حتما قبل تر از این نیز با این نوع چاپ روبرو شده بودید . چاپ موضعی قابلیت تفکیک رنگ سفید از دیگر محل های چاپ می باشد و به صورت یک قسمت از چاپ که مورد نیاز ما میباشد را چاپ کرده و اطراف آن را به صورت شفاف نگه می دارد .

چاپ فلت

چاپ موضعی طرح ساعت omega

در پلکسی های شیشه ای تایوانی شما از شفافیت بیشتری برخوردار هستید از این رو پیشنهاد ما برای چاپ یو وی استفاده از پلکس های مر غوب می باشد .

پلکسی متالایز

متالایز

پلکسی های متالایز در رنگ های نقره ای و طلایی با برچسب پشت برای استفاده از پلاک های مختلف میتوان استفاده کرد  چاپ یو وی بر روی پلکسی متالایز جایگزین بسیار مناسب تری نسبت به حک لیزر بر روی آن می باشد ، دقت بیشتر و کیفیت بهتر این روش را به راحتی میتوان در تصویر فوق مشاهده کرد .

برای ارائه بهتر خدمات لطفا پیشنهاد های خود در این زمینه را به ما ارسال نمائید .

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *