چاپگرهای فلت بد

چاپ دیجیتال صفحه تخت (به انگلیسی: flatbed digital printer) که به آن چاپگر فلت، چاپ یو وی، چاپگر فلت بد یووی نیز گفته می شود چاپگر هایی هستند که دارای یک صفحه صاف هستند که بر روی آن متریال قابل چاپ قرار می گیرد شناخته می شود شناخته می شود. چاپگرهای فلت بد قادر به چاپ مستقیم بر روی طیف وسیعی از متریال ها مانند کاغذ، فیلم، پارچه، پلاستیک، پلکسی، شیشه، سرامیک، فلز، چوب، چرم و … هستند.

جوهر چاپگر فلت بد

چاپگرهای دیجیتالی صفحه تخت معمولا از جوهر هایی که با اشعه یووی سازگار باشند استفاده می کنند که بر خلاف رنگ های دیگر در اثر تابش اشعه یو وی دچار تصعید نمی شوند و از بین نمی روند. به لطف استفاده از این جوهر ها دستگاه های فلت بد دارای لامپ uv هستند که پس از چاپ به جوهر استحکام می بخشد و این فرآیند باعث می شود که چاپ روی چوب، چاپ روی بوم، چاپ روی کاشی، چاپ روی پلکسی حتی چاپ روی شیشه و… امکان پذیر باشد.

چاپگرهای صفحه تختی که صفحه آنها و یا هد چاپگر آنها قابل تنظیم شدن است این امکان را فراهم آورند تا بتوان بر روی مواد با ضخامت های مختلف چاپ کرد که البته هر چاپگر محدودیت های بخصوصی دارد.

جایگزین چاپ سیلک:

پرینترهای فلت بد اغلب در موارد تجاری و کاربرد دارند و جایگزینی برای مواردی مانند چاپ سیلک هستند. بر خلاف چاپ سیلک نیاز به شابلون و یا صفحات اضافی چاپ سیلک نیست، بنابراین در چاپ دیجیتال کارها سریعتر انجام می شود و از نظر اقتصادی نیز به صرفه تر است. از مزایای دیگر
وضوح چاپگرهای صفحه تخت (flatbed printers) از 72dpi تا 2400dpi می باشد.

چاپ uv (یو وی) توسط فلت بد

چاپ بر روی پلکسی

نمونه چاپ پلکسی

خدمات چاپ یو وی (UV) بر روی اجسام مسطح از قبیل:

چاپ سقف آسمان مجازی

چاپ uv (یو وی) سقف آسمان مجازی

سقف آسمان مجازی ایده ای بسیار جذاب و جدید برای سقف مجازی می باشد که در منزل یا محل کار شما تصویری ایجاد می کند که گویی پنجره ای رو به آسمان وجود دارد.
این نوع از سقف مجازی با استفاده از ورقه های پلکسی 2 و 2.5 میلی متر می باشد که تصاویر آسمان به صورت قطعه قطعه بر روی آنها چاپ می شود.

البته نوعی از آسمان مجازی نیز تولید می شود که در آن طرح بر روی ورقه پرس می شود که مشخص است به مرور زمان رنگ چاپ کم رنگ تر می شود و یا در بعضی موارد در اثر درست پرس نشدن حباب زیر کار ایجاد می شود و از زیبایی کار می کاهد.
چاپ سقف مجازی با استفاده از روش چاپ یو وی UV هیچکدام از معایت ذکر شده را ندارد و علاوه بر این چاپ یو وی uv کیفیت بسیار بالاتری را نیز دارد. علاوه بر این قابلیت شستشو و استفاده در مکان های مرطوب و نمناک ( مانند آسمان مجازی در استخر ) همچنین تثبیت در مقابل نور خورشید از دیگر ویژگی های عالی چاپ یو وی uv است.

چاپ پلکسی علاوه بر سقف آسمان مجازی در تابلو های فروشگاهی کامپوزیت نیز استفاده کرد.

پلاک های شهری

چاپ UV - چاپ فلز

چاپ UV – چاپ فلز

چاپ بر روی فلزات یکی دیگر از ویژگی های خوب و کارآمد دستگاه فلت بد است.

فلزات یکی از متریال های بسیار خوب و با کیفیت جهت استفاده به عنوان نشانه هستند که دوام بسیار بالایی دارند.

یکی از کاربردهای فلزات استفاده به عنوان پلاک شهری می باشد. بعضی از محله ها اسامی شهدا را بر روی فلزات چاپ کرده و کوچه و یا محله خود را با نام مقدس آن عزیزان مزین می کنند.

لازم به ذکر است که چاپ بر روی فلزات  چاپ تصاویر تمام رنگی می باشد و هیچگونه تفاوتی با چاپ دیجیتال ندارد.

دو محصول مهم و پرکاربرد دیگر چاپ یووی چاپ پلکسی و چاپ تابلو استیل می باشد.

از انواع دیگر خدمات چاپ فلت بد می توان به چاپ بر روی چوب، چاپ بر روی شیشه، چاپ بر روی کامپوزیت، چاپ تندیس و… اشاره کرد.

جهت اطلاع از قیمت چاپ فلت بد و قیمت چاپ UV و اطلاع از قیمت ها با شماره 09123182091 تماس حاصل فرمایید